A gyerekek éjszakai öltöztetéséről már olvashattatok, és azt is bemutattam, hogy melyek a legpraktikusabb viseletek a különböző korosztályoknak. A hálózsákok piciknek, lábas hálózsákok nagyobbaknak bizonyultak a legmegfelelőbbnek, hiszen a gyerekek nagyon nagy része kitakarózik éjszaka. Kivéve, ha olyan takarója van, amit fel tud venni magára…
Openbag – hálózsák és hordható takaró egyben
Amikor megkaptam az Openbag „Vad motoros” hálózsákját, rögtön arra gondoltam, hogy ez végülis egy hálózsák, ami alul nincs összevarrva, hogy a nagyobb gyerek tudjon lépkedni is benne. Aztán ráadtam Fridára – mert ezt most ő próbálta ki – kiderült, hogy ez inkább egy paplan, amibe bele tud bújni.
Az Openbag ötlete is onnan ered, hogy a gyerekek éjszaka kitakaróznak, és erre próbáltak a gyártók egy megoldási lehetőséget találni. Felül ujjatlan, elől cipzáras és az alja pedig azért nyitott, mert „A nyitott kivitel nagyobb mozgási szabadságot ad a gyerekeknek, mint a hagyományos hálózsák, már a kisebb gyerekek is könnyen tudnak mozogni benne, fel tudnak állni a kiságyban, vagy tenni néhány lépést” – olvastam az Openbag oldalán.
Openbag télen és nyáron
Ugyanúgy, mint a nyári és téli takaróknál, az Openbag termékeknél is választhatunk a vastagságok között: minden modell megtalálható vastagabb és vékonyabb kivitelben, attól függően, hogy mekkora a szobahőmérséklet. Ám ha valakinél a gyerekszobában télen is 23 fok van éjszaka, akkor elég a nyári változatot beszerezni vagy a téli alá nem sok réteget adni! 🙂 (A megfelelő Openbag kiválasztásához itt találtok segítséget: https://www.openbag.hu/vad-motoros-openbag)
Openbag tapasztalatok Fridánál
Az első ránézésre nem túl lányos, motoros anyagú Openbag-et választottam, mert Frida imádja az autókat és a motorokat. Tehát amikor odaadtam neki, rögtön nyerő volt nála a minta miatt. Aztán mivel még egy picit hosszú neki az L-es méret, ezért úgy totyogott be a szobájába benne, mint egy pingvin, majd rájött, hogy az alját felfogja, úgy már könnyebb közlekedni benne. (A gyártók a csomagolásra is ráírják, hogy ez csak alváskor használandó, szaladgálni benne nem szabad, de ugye puding próbája az evés, hát Frida rájött gyorsan, hogyan oldja meg a járkálást is az Openbag-ben.)
Az Openbag alá egy hosszú ujjú body-t, egy nadrágot és egy zoknit kapott. Éjszaka benéztem hozzá – telefonnal bevilágítottam 😉 -, mert nagyon kíváncsi voltam, hogy mennyire maradt rajta: akkor épp föl volt gyűrődve rajta az Openbag, aztán mikor újra benéztem, akkor már megint „be volt takarózva”.
A gyártóknak egy fejlesztési ötlet: lehet, hogy praktikusabb lenne az alján középen összevarrni a zsákot, mert úgy is nyitott marad, viszont úgy tényleg nem tud felcsúszni a gyereken a derekáig a nagy forgolódásban.
Reggel viszont ügyesen lecipzárazza magáról és a helyére teszi a „lepetust” (én hívtam klepetusnak, de Frida szabad fordításban csak lepetusnak nevezi :)), este pedig szól érte, hogy az még nincs rajta a pizsibe öltözés után. Az még egy plusz pont a gyártóknak, hogy a cipzár tetejét anyag fedi, így nem tudja becsípni a gyerek a nyakán a bőrt.
Mosni 40 fokon lehet és vasalható is, az anyagösszetétele: 100% baby pamut külső, 100% pamut bélés, 100% antiallergén poliészter töltet
Kinek ajánlom az Openbag-et?
Az Openbag tehát inkább egy hordható takaró, mint hálózsák, nagyon praktikus télen vagy hűvösebb szobában takaró helyett. Egyetlen hátránya a zárt aljú hálózsákokkal szemben, hogy alá kell öltöztetni a gyereket, hiszen alul nyitott és fel tud csúszni, előnye viszont, hogy több évet és szezont is kibír. Én inkább a fölállni vagy már járni tudó gyerekeknek ajánlanám éjszakai viseletnek, mert ők tudják igazán kiélvezni azt, hogy az alján ki tudják dugni a lábukat és így a kiságyban is szabadon „gyakorolhatnak”. Amúgy az Openbag 4 méretben is kapható: 0-12 hónapos, 12-24 hónapos, 24-48 hónapos, és 4-6 éves gyerekek számára.
Közben kaptam egy hírt a gyártóktól, miszerint a legkisebbeknek való S-es hálózsák alja már patentos is és a vállán patenttal bővíthető, valamint így már újszülött kortól 12 hónapos korig használható:
Árak: 11900 Ft – 16400 Ft (mérettől függően, 6 hónapos kortól 6 éves korig), de most 20% kedvezménnyel vásárolhatók meg az Openbag webáruházában!
Bagolypárna
A Bagolypárnát én először egy fog-formának néztem, mert nem láttam a szemeket és az orrot :), szóval jelképezhetné akár a fogtündért is! Amellett, hogy mutatós anyagból készül, a jól ismert „elalszik a gyerek a gyerekülésben és oldalra esik a feje”- problémára is megoldást nyújthat. Pont gyerek-nyak szélességű a kivágása és elég keskeny ahhoz a párnarész, hogy ne zavaró, hanem még kényelmes legyen.
Ezt az utazásaink során tudta kipróbálni Kán:
A Bagolypárna ára: 4500 Ft
(Mivel a MammBa PróBa olyan termékek, szolgáltatások tesztelésére jött létre, amelyek babáknak vagy mamáknak készülnek és a fő szempont, hogy praktikusak legyenek, ezért ez alapján végzem a teszteket. Az általam bemutatott termék vagy szolgáltatás értékelése a saját véleményem, észrevételeim alapján készült!)