Szépen összehajtogatott body-k, rugdalózók, kisnadrágok, két sorban a polcos szekrényben. Nagyjából tudjátok, hogy melyik milyen, hányas méret, milyen minta van rajta, de amikor ráadnátok a babára a hátsó sorban fekvő, vadonatúj, külföldről kapott pólót, kiderül, hogy már kicsi rá. Dühösek lesztek és berakjátok egy zsákba, hogy “Majd a következő gyereknek/tesóm gyerekének jó lesz!”, aztán fogalmatok sincs egy idő után, hogy mit tartalmaz a zacskó. Ismerős ez a helyzet? Ezeken a problémákon könnyen tudtok segíteni. Hogyan? Itt egy nagyon egyszerű, és praktikus megoldás.
Hozzávalók:
– színes/fehér papírok
– olló, ragasztó (stift és cellux)
– ceruza, toll
– ha akasztós szekrénybe is akartok tenni rendszerező címkéket, akkor: szalag
Elkészítési idő: kb. 30 perc
Elkészítés:
1. Rajzoljátok meg azokat a babaruhákat, amelyeket rendszerezni akartok színes papírokra, de lehet fehérre is és akár nagyobb gyerekkel ki is lehet színeztetni. Ha nem szeretnétek rajzolni (gondolom, vagytok így néhányan :-)), akkor használhatjátok az általam rajzolt sablonokat, melyet ITT tudtok letölteni.
2. Ha a sablont használjátok, akkor nyomtassátok ki, vágjátok körbe a kívánt babaruhákat.
Lehet nyomtatni rögtön a színes papírra, vagy a fehér lapra kinyomtatott mintákat könnyen át tudjátok rajzolni ceruzával bármilyen papírra az ablak és a napsütés segítségével 🙂 így:
3. Írjátok rá a kis papír babaruhákra – több gyerek esetén azt is, hogy kié – hogy éppen mekkora méret van a ruhából a szekrényben. Ráírhattok egyéb, számotokra fontos ismertetőt is pl. a papír babapólóra: Eiffel tornyos!
4. Vágjatok ki a kivágott babaruhákkal azonos színből 2 cm széles, 8 cm hosszú csíkokat. Ezeket meghajtva ragasszátok a babaruhák hátuljára úgy, hogy a hajtásvonal a babaruha aljánál legyen. (a kisebb babaruha címkéknél pl. rövidnadrág, szoknya vágjatok le a tetején kilógó “tartócsík” fölösleget)
5. Ragasszátok a babaruhás szekrény polcaira úgy, hogy a címkék talpa legyen odaragasztva és így a papír babaruhák megállnak. (Nálam a az egymás melletti címkékből a jobb oldali a hátsó sort jelenti)
6. Ha akasztós szekrénybe is szeretnétek babaruha elválasztókat, akkor vágjatok ki – más színű papírból, mint a kivágott babaruha – annyi kört (sablonnak tökéletes egy befőttes üveg, babateás doboz vagy egy tányér), amennyi elválasztóra szükségetek van.
7. Ragasszátok rá a papír babaruhát a megfelelő adatokkal, lyukasszátok ki a kör tetejét (lyukasztóval vagy óvatosan ollóval) és fűzzetek át egy szalagot, zsinórt, majd akasszátok a baba ruhásszekrény megfelelő helyére.
8. A már kicsi, vagy még nagy babruhák általában zsákokban vannak, vagy dobozokban. Ezekre is érdemes ráragasztani, rákötni a megfelelő papír babaruhákat, mert így elég egyszer átnézni és akkor felcímkézni a zsákokat, dobozokat.
Így most már van egy iránytű nálatok a babaruhák útvesztőjében! 😉
1 című bejegyzés “Ezt én is megcsinálom!: Rendszerező címkék a babaszekrénybe” gondolatot, hozzászólást tartalmaz